072-2239978
תאונות עבודה שאלות ותשובות אודות צור קשר


ביטוח לאומי טפסים

במידה והיית זקוק לטיפול רפואי ראשוני אז המקום שבו טופלת כנראה ביקש ממך "טופס למתן טיפול רפואי לנפגעי עבודה" (שם הטופס הוא בל/250 או לעצמאי בל/283)

אם בזמן הטיפול לא הגשת את הטופס זה בסדר, פשוט תאלץ להגיש אותו מאוחר יותר לקופת החולים שלך.

כמו כן, חשוב לציין כבר בטיפול הראשוני שמדובר בפגיעה שקשורה בעבודה ולתת תיאור מפורט של הפגיעה ובכל מקרה להחתים אחר כך את המעביד על הטופס ולהגיש אותו.

לאחר מילוי הטופס למתן טיפול רפואי עליך ליידע את המוסד לביטוח לאומי על הפגיעה באמצעות טופס "הודעה על פגיעה בעבודה" (טופס בל/211).

זהו טופס שכולל גם את הצהרת המעביד שלך, כאן הוא חותם בעצם על נכונות הפרטים של הפגיעה.

אם יש הבדלי גרסאות בינך לבין המעביד הדבר ייגרור בירור נוסף, הבדלי הגרסות יכולים אפילו לשלול ממך את הזכות לפיצויים.

גם אם המעסיק סירב לחתום על הטופס שלך עדיין עליך להגיש אותו ולציין שהמעסיק סירב לחתום.

בגלל הרגישות של כל פרט בטפסים אנו ממליצים מאד לקבל ייעוץ מקצועי עוד לפני הגשת הטפסים לביטוח הלאומי, תוכל לקבל ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא התחייבות מצדך.

יחד עם טופס ההודעה יש להגיש "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה" (טופס בל/54). זה טופס שעליו חותם הרופא שטיפל בך ובו הוא מאשר שאינך כשיר לעבוד ושעליך להיעדר מהעבודה. בעזרת טופס זה תוכל לקבל "דמי פגיעה" מהמוסד לביטוח לאומי על הימים שבהם לא עבדת עקב הפגיעה.

קיימים טפסים נוספים הקשורים לפגיעה אותם תצרך להביא:

מסמכים רפואיים - דו"ח חדר מיון במידה ויש, דו"ח אשפוז, סכום מחלה ועוד.

דו"ח משטרה - במידה והיה דיווח למשטרה.

תלושי שכר - יש לצרף את שלושת תלושי השכר האחרונים לפני הפגיעה.

שוב חשוב לציין, ישנם עוד הרבה סוגי טפסים והנושא מורכב ושונה בין מקרה למקרה, כדאי לדעת שמילוי לא נכון של הטפסים יכול להביא לפסילת הבקשה לפיצויים לכן אני ממליץ לכל אחד לקבל ייעוץ ראשוני לפני הגשת הטפסים.

תוכל לקבל ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא התחייבות, גם שאר הליווי המשפטי לא מצריך ממך להוציא כסף מהכיס מכיוון שהשכר הוא על בסיס הצלחה בלבד.

בניית אתרים בניית אתרים